Kompresory SCR – rada EPM

Nový rad kompresorov SCR-EPM bol vyvinutý najmä s ohľadom na čo najefektívnejšiu výrobu stlačeného vzduchu v priemyselných prevádzkach, využívajúci najmodernejšie konštrukčné prvky, ktoré zaistia svojmu užívateľovi razantné zníženie finančných nákladov spojených so spotrebou energie.

Skrutkový kompresor EPM

 • olejom mazaný skrutkový blok
 • motor IE4 s permanentnými magnetmi
 • plynulá regulácia otáčok frekvenčným meničom
 • priamy pohon 1:1
 • elektromotor IE4 s permanentnými magnetmi
 • elektronická riadiaca jednotka SCR9000 so 7″ farebným displejom
 • ventilácia s plynulou reguláciou otáčok

Príkon: 15 až 45 kW
Tlaková verzia: 7, 8, 10 bar
Dodávané množstvo: 28,8 až 120 Nm/h

 

Technické dáta

Výkon FAD je meraný podľa normy ISO 1217 a je uvedený pre max. tlak daného modelu; ďalšie hodnoty výkonu FAD pri rôznych frekvenciách a tlakoch nájdete v technických listoch na vyžiadanie. Hlučnosť je uvedená vo vzdialenosti 1 m od stroja.
Katológ na stiahnutie
Skrutkové kompresory SCR-EPM
3.9 MB, PDF

Technické vlastnosti

Skrutkové bloky s extrémnym výkonom
Srdcom každého skrutkového kompresora sú skrutkové bloky, ktoré sú na rade SCR-EPM skrátka obrovské a poskytujú tak ohromné vyrobené množstvo vzduchu, že dokážu nahradiť veľmi často aj kompresory v príkonom motora o jeden až dva rady vyšším. Na trhu nájdete len veľmi obmedzené množstvo kompresorov, ktoré by dokázali výkonom FAD rade SCR-EPM konkurovať.
Bezstratový priamy pohon
Vďaka priamemu spojeniu skrutkového bloku s elektromotorom pracujú kompresory z radu SCR-EPM bez akýchkoľvek strát energie v prevodovom ústrojenstve. Oproti kompresorom s klinovými remeňmi, prevodovou alebo elastickou spojkou navyše odpadá akákoľvek údržba.
Motor IE4 s permanentnými magnetamy
Elektromotory s permanentnými magnetmi patria medzi moderné motory s veľmi vysokou účinnosťou IE4 podľa normy IEC EN 60034, vďaka ktorej dochádza k zvýšeniu účinnosti motora až o 3 % v porovnaní s motormi používanými v bežných kompresoroch. Motory sú navyše perfektne chladené olejom aj pri nízkych otáčkach a vďaka vysokému elektrickému krytiu IP65 umožňujú dokonalú ochranu pred prachom a vlhkosťou. Konštrukcia PM-motora navyše neobsahuje žiadne ložiská, čím odpadá aj aspekt údržby motora.
Riadiaca jednotka SCR9000

Moderný systém na ovládanie chodu skrutkových kompresorov s komfortnou 7″ dotykovou farebnou obrazovkou a disponuje nasledujúcimi funkciami a vlastnosťami:

 • ovládanie pomocou tlačidiel
 • zobrazenie všetkých potrebných parametrov o chode stroja
 • indikácia prevádzkových varovaní a alarmov
 • história alarmov pre analýzu porúch stroja
 • užívateľské úrovne cez heslá
 • praktické zobrazenie spotreby elektrickej energie
 • týždenný plán s 5 časovými úsekmi pre zapínanie a vypínanie kompresora
 • automatický reštart po výpadku napätia
 • užívateľsky príjemné ovládanie
Frekvenčné meniče s vektorovým riadením
Kompresory SCR-EPM sú vybavené špičkovými frekvenčnými meničmi INOVANCE, ktoré umožňujú udržiavať potrebný výstupný tlak a prispôsobujú rýchlosť otáčok pohonného zariadenia okamžitým potrebám dodávky stlačeného vzduchu. Použité meniče s vektorovým riadením boli vyvinuté priamo na aplikáciu skrutkových kompresorov a poskytujú veľmi vysoký krútiaci moment pri frekvenciách už od 0,1 Hz.
Účinná separácia oleja
Kompresory SCR-EPM sú vybavené špičkovými frekvenčnými meničmi INOVANCE, ktoré umožňujú udržovať potrebný výstupný tlak a prispôsobujú rýchlosť otáčok pohonného zariadenia okamžitým potrebám dodávky stlačeného vzduchu. Použité meniče s vektorovým riadením boli vyvinuté priamo na aplikáciu skrutkových kompresorov a poskytujú veľmi vysoký krútiaci moment pri frekvenciách už od 0,1 Hz.

Efektívny filtračný systém

Rúrky namiesto hadíc
Všetky potrebné fluidné spojenia sú realizované pomocou kovových trubiek namiesto tradičných gumových hadíc. Vďaka tejto konštrukčnej zmene sa nemusíte obávať akýchkoľvek únikov oleja, rizika odstávky v dôsledku prasknutia hadice a navyše je touto cestou znížený vnútorný tlakový spád vďaka lepšiemu prúdeniu média hladším povrchom.
Veľkorysé chladenie stroja
Na chladenie oleja a výstupného vzduchu je použitý veľkoryso dimenzovaný kombinovaný chladič perfektne chladený pomocou efektívneho ventilátora s plynulou reguláciou otáčok. Vďaka použitému systému chladenia je možné kompresor prevádzkovať vo veľmi vysokých teplotách dosahujúcich až +45 °C.

Máte záujem o kompresor?

Ponúkame záruku na naše služby v dĺžke 12 mesiacov. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme.

Ďalšie modely

Ďalší výrobcovia

Kontaktný formulár
Vyplňte prosím nižšie uvedený formulár a jeden z našich zástupcov vás bude čoskoro kontaktovať.