Kompresory SCR – rada PM2

Inovatívne a úsporné malé skrutkové kompresory na úsporu až 50% elektrickej energie. Plynulá regulácia otáčok frekvenčným meničom, priamy bezstratový pohon 1:1, vysoko efektívny elektromotor IE4 s permanentnými magnetmi a olejovým chladením a elektronická riadiaca jednotka v štandarde. To všetko v perfektne kompaktnej zostave na tlakovej nádobe s jedinečným prístupom pre servis.

Skrutkový kompresor PM2

 • olejom mazaný skrutkový blok
 • jednostupňové prevedenie
 • plynulá regulácia otáčok frekvenčným meničom
 • priamy pohon 1:1
 • elektromotor IE4 s permanentnými magnetmi
 • elektronická riadiaca jednotka SOP-20
 • tlaková nádoba s objemom 128 litrov

Príkon: 7,5 až 15 kW
Tlaková verzia: 10 bar
Dodávané množstvo: 28,8 až 120 Nm3 /h

 

Video prezentácia

Katológ na stiahnutie
Skrutkové kompresory SCR-PM2
1.0 MB, PDF

Technické dáta

Výkon FAD je meraný podľa normy ISO 1217 a je uvedený pre max. tlak daného modelu; ďalšie hodnoty výkonu FAD pri rôznych frekvenciách a tlakoch nájdete v technických listoch na vyžiadanie. Hlučnosť je uvedená vo vzdialenosti 1m od stroja.

Technické vlastnosti

Skrutkový blok
Skrutkový blok Kompresory radu SCR-PM2 sú vybavené veľmi účinnými skrutkovými blokmi ALLY WIN, ktoré boli skonštruované v Nemecku a disponujú niekoľkými medzinárodnými patentmi. Skrutkové bloky ALLY WIN sú vybavené špičkovými ložiskami a zaisťujú dlhú životnosť a vysokú efektivitu stláčania vzduchu.
Priamy pohon
Skrutkový blok je spojený s hlavným elektromotorom priamo pomocou kužeľového spoja, vďaka čomu neexistujú straty v prevodovom ústrojenstve. Priamy prevod nevyžaduje žiadnu údržbu a zásahy do prevodového systému počas prevádzkovania kompresora.
Motor IE4 s permanentnými magnetamy
Elektromotory s permanentnými magnetmi patria medzi moderné motory s veľmi vysokou účinnosťou IE4 podľa normy IEC EN 60034, vďaka ktorej dochádza k zvýšeniu účinnosti motora až o 3 % v porovnaní s motormi používanými v bežných kompresoroch. Motory sú navyše perfektne chladené olejom aj pri nízkych otáčkach a vďaka vysokému elektrickému krytiu IP65 umožňujú dokonalú ochranu pred prachom a vlhkosťou. Konštrukcia PM-motora navyše neobsahuje žiadne ložiská, čím odpadá aj aspekt údržby motora.
Riadiaca jednotka SOP-20

Ovládanie kompresorov radu SCR-PM2 zaisťuje moderná elektronická riadiaca jednotka iPanel SOP-20 disponujúca jednoduchým ovládaním pomocou tlačidiel, monochromatickým riadkovým displejom a mnohými užitočnými funkciami pre obsluhu stroja a servisnej organizácie.

 • presné nastavenie výstupného tlaku
 • aktuálne hodnoty o stave stroja
 • nastavenie prevádzkových parametrov
 • týždenný plán pre redukciu nákladov
 • alarmy a servisné upozornenia
 • história chýb
 • automatický reštart po výpadku napätia
 • užívateľsky príjemné ovládanie
Plynulá regulácia otáčok
Vďaka plynulej regulácii otáčok frekvenčným meničom dochádza k značným úsporám a to najmä pomocou eliminácie chodu naprázdno a možnosti prispôsobiť výstupný tlak z kompresora.
Revolučná separácia oleja
Kompresory SCR-PM2 sú vybavené unikátnym riešením separácie oleja z vyrobeného vzduchu, ku ktorej dochádza v labyrintovej štruktúre jednej z komôr tlakovej nádoby. Toto riešenie umožňuje predovšetkým výrazne znížiť zástavbové rozmery stroja.
Rúrky namiesto hadíc
Na kompresoroch SCR-PM2 nájdete iba kovové rúrky namiesto tradičných flexibilných hadíc. Ušetríte tak do budúcna na výmenách hadíc a do maximálnej možnej miery eliminujete riziko prasknutia hadice a následného úniku vzduchu či oleja.
Komfort pri údržbe
Jedinečný odklápací kryt zaisťuje okamžitý a pohodlný prístup ku všetkým častiam kompresora. Okrem toho je stroj vybavený glycerínovými manometrami pre ľahký odpočet tlaku, olejoznakom z vonkajšej strany alebo odklápacími dvierkami na výmenu oleja. Údržba a servis neboli nikdy také rýchle a priestorovo príjemné pre servisných technikov.

Máte záujem o kompresor?

Ponúkame záruku na naše služby v dĺžke 12 mesiacov. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme.

Ďalšie modely

Ďalší výrobcovia

Kontaktný formulár
Vyplňte prosím nižšie uvedený formulár a jeden z našich zástupcov vás bude čoskoro kontaktovať.