Kompresory SCR – rada EPM2

Stroje SCR-EPM2 prichádzajú na trh práve teraz, keď treba čo najviac ušetriť. Extrémny objemový výkon, kvapalinou chladený PM-motor IE4, bezstratový priamy pohon, frekvenčné meniče s vektorovým riadením a ventilácia s reguláciou otáčok.

Skrutkový kompresor EPM2

 • olejom mazaný skrutkový blok
 • kvapalinou chladený PM-motor IE4
 • plynulá regulácia otáčok frekvenčným meničom
 • priamy pohon 1:1
 • jednostupňové prevedenie
 • elektronická riadiaca jednotka SCR9000 so 7″ farebným displejom
 • ventilácia s plynulou reguláciou otáčok

Príkon: 55 až 160 kW
Tlaková verzia: 7, 8, 10 bar
Dodávané množstvo: 156,8 až 2010 Nm/h

 

Video prezentácia

Katológ na stiahnutie
Skrutkové kompresory SCR-PM2
4.6 MB, PDF

Technické dáta

Výkon FAD je meraný podľa normy ISO 1217 a je uvedený pre max. tlak daného modelu; ďalšie hodnoty výkonu FAD pri rôznych frekvenciách a tlakoch nájdete v technických listoch na vyžiadanie. Hlučnosť je uvedená vo vzdialenosti 1 m od stroja.

Technické vlastnosti

Skrutkové bloky s extrémnym výkonom
Srdcom každého skrutkového kompresora sú skrutkové bloky, ktoré sú na rade SCR-EPM2 skrátka obrovské a poskytujú tak ohromné vyrobené množstvo vzduchu, že dokážu nahradiť veľmi často aj kompresory v príkonom motora o jeden až dva rády vyšším. Na trhu nájdete len veľmi obmedzené množstvo kompresorov, ktoré by dokázali výkonom FAD rade SCR-EPM2 konkurovať.
Bezstratový priamy pohon
Vďaka priamemu spojeniu skrutkového bloku s elektromotorom pracujú kompresory z radu SCR-EPM bez akýchkoľvek strát energie v prevodovom ústrojenstve. Oproti kompresorom s klinovými remeňmi, prevodovou alebo elastickou spojkou navyše odpadá akákoľvek údržba.
Kvapalinou chladený PM-motor IE4
Rad kompresorov SCR-EPM2 prináša na trh jedinečnú technológiu motorov s permanentnými magnetmi s nezávislým kvapalinovým chladením, ktoré majú vďaka svojej konštrukcii extrémnu účinnosť, ktorá zďaleka prekoná požiadavky účinnosti IE4 podľa normy IEC EN 60034 a prevyšujú bežne používané asynchrónne motory až o 5.
Riadiaca jednotka SCR9000

Moderný systém na ovládanie chodu skrutkových kompresorov s komfortnou 7″ dotykovou farebnou obrazovkou a disponuje nasledujúcimi funkciami a vlastnosťami:

 • ovládanie pomocou tlačidiel
 • zobrazenie všetkých potrebných parametrov o chode stroja
 • indikácia prevádzkových varovaní a alarmov
 • história alarmov pre analýzu porúch stroja
 • užívateľské úrovne cez heslá
 • praktické zobrazenie spotreby elektrickej energie
 • týždenný plán s 5 časovými úsekmi pre zapínanie a vypínanie kompresora
 • automatický reštart po výpadku napätia
 • užívateľsky príjemné ovládanie
Frekvenčné meniče s vektorovým riadením
Kompresory SCR-EPM2 sú vybavené špičkovými frekvenčnými meničmi INOVANCE, ktoré umožňujú udržovať potrebný výstupný tlak a prispôsobujú rýchlosť otáčok pohonného zariadenia okamžitým potrebám dodávky stlačeného vzduchu. Použité meniče s vektorovým riadením boli vyvinuté priamo na aplikáciu skrutkových kompresorov a poskytujú veľmi vysoký krútiaci moment pri frekvenciách už od 0,1 Hz.
Účinná separácia oleja
Kompresory SCR-EPM2 sú vybavené špičkovými frekvenčnými meničmi INOVANCE, ktoré umožňujú udržovať potrebný výstupný tlak a prispôsobujú rýchlosť otáčok pohonného zariadenia okamžitým potrebám dodávky stlačeného vzduchu. Použité meniče s vektorovým riadením boli vyvinuté priamo na aplikáciu skrutkových kompresorov a poskytujú veľmi vysoký krútiaci moment pri frekvenciách už od 0,1 Hz.

Efektívny filtračný systém

Filtrácia oleja
Zaistenie vysokej kvality oleja bez nečistôt je kľúčovou záležitosťou pre perfektný výkon kompresora. Kompresory SCR-EPM2 používajú vysoko kvalitné olejové filtre, ktoré sú pri modeloch od 75 kW vybavené diferenčným spínačom tlakového spádu.
Vzduchový filtr
Kompresory SCR-EPM2 sú vybavené dvojstupňovým vzduchovým filtrom pre zvýšenú ochranu skrutkového bloku proti možnému vniknutiu pevných nečistôt, ktoré by mohli poškodiť rotory.

Máte záujem o kompresor?

Ponúkame záruku na naše služby v dĺžke 12 mesiacov. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme.

Ďalšie modely

Ďalší výrobcovia

Kontaktný formulár
Vyplňte prosím nižšie uvedený formulár a jeden z našich zástupcov vás bude čoskoro kontaktovať.